Yıldızın Parladığı Tarihi Anlar 25 %

Yıldızın Parladığı Tarihi Anlar

160.50 TL 214.00 TL
  • Sayfa Sayısı : 333
  • Kağıt Kalitesi : Enzo
  • Ebatlar : 13.5 x 21 x 2.5
  • Barkodu : 9786059317719

İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar, (Almanca: Sternstunden der Menschheit) Stefan Zweig´in ilk basımı 1927 yılında yapılan deneme kitabı.
Stefan Zweig kitabı hakkında şöyle diyor: ´Çağları aşan bir kararın bir tek takvime, bir tek saate, çoğu kez de yalnızca bir tek dakikaya sıkıştırıldığı trajik ve yazgıyı belirleyici anlara, bireylerin yaşamında ve tarihin akışı içinde çok ender raslanır. Ben böyle anları İnsanlık Tarihinde Yıldızın Parladığı Anlar diye adlandırdım; çünkü onlar, tıpkı yıldızlar gibi, hiç değişmeden geçmişin karanlığına ışık tutmaktadırlar. İşte bu kitabımla, değişik zamanlara, değişik bölgelere ait kimi önemli anları, İnsanlık Tarihinde Yıldızın Parladığı Anlar´ı anımsatmaya çalıştım. Kitapta yer alan tarihsel olayları anlatırken, gerçekleri hiçbir biçimde değiştirmedim, katkılarımla renklendirip zenginleştirmedim. Çünkü tarih, kusursuzluğa ulaştığı böylesine eşsiz anlarda, kendisine yardım için uzanan ellere gereksinim duymaz.´
İnsanın yaşamında kimi anlar vardır ki değerlendirmesini bilenlerin yıldızı parlamış, değerlendirmesini bilemeyenlere ise hayat öyle bir ders vermiştir! Stefan Zweig bu kitabında İnsanlık Tarihinde Yıldızın Parladığı Anları incelemiştir. Yıldızın parladığı 12 anı okadar akıcı anlatmıştır ki kitap bir çırpıda bitiverir.

Henüz ürüne yorum yapılmamıştır. İlk sen yorum yapmak ister misin ?