Toprağın Yarattığı Nimetler Ve Yeni Nimetler 25 %

Toprağın Yarattığı Nimetler Ve Yeni Nimetler

52.50 TL 70.00 TL
  • Sayfa Sayısı : 232
  • Kağıt Kalitesi : enzo
  • Ebatlar : 13.5 x 21 x 1.31
  • Barkodu : 9786254079320

Sayfalar arasında Nathanael’e verdiği öğütlerin yanında dostu Menalque dair birçok kişi ve esere atıfta bulunuyor ve diyor ki:
“Çok şey istemeye ve bunların tümüne birden sahip olmaya kalkma! Gerçekleşmesini istediğin bir arzunun karşısına her an başka bir arzunun çıkabileceğini ve onu gölgede bırakabileceğini düşün ve kendini kaptırma! Düşüncelerini rüzgârın kanatlarına tak. Varsın yel üfürsün, su götürsün, aldırma!”
***
Andre Gide, “Toprağın Yarattığı Nimetler”i, “Yeni Nimetler” adlı eserinden sonra yazmış olmasına rağmen işlediği konular aynıdır. Yazarın gençken sahip olduğu bakış açısının yaşlandığında nasıl değiştiğini görmemizi sağlayan bu eser, “Toprağın Yarattığı Nimetler” ve “Yeni Nimetler” isimli eserlerinden oluşmaktadır.
Nobel Edebiyat ödülü sahibi Fransız yazar Andre Gide, "Toprağın Yarattığı Nimetler ve Yeni Nimetler" adlı eserinde, hayata bakışını anlatırken aynı zamanda sizi anılarının ve gezilerinin derinliklerine götürüyor, temel yönelimlerini anlatıyor. Eser nesir ve düzyazı şeklinde yazılmış bir deneysel anlatıdır. İçerisinde pek çok aforizmalar bulundurur. Herkesin kendine ders çıkarabileceği Fransız edebiyatının nadide örneklerinden biridir.

Henüz ürüne yorum yapılmamıştır. İlk sen yorum yapmak ister misin ?