Sudaki Halkalar 25 %

Sudaki Halkalar

43.50 TL 58.00 TL
  • Sayfa Sayısı : 520
  • Kağıt Kalitesi : Enzo
  • Ebatlar : 13.5 x 21 x 2.9
  • Barkodu : 9786052496336

Köyün konumu, köy yaşamından esintiler, dedenin, babanın gurbetteki çileli yaşantısı özet olarak anlatıldıktan sonra, Hüseyin Esat’ın İstanbul’a çıkışı ile başlayan mücadeleli yaşamı, üç bölüm olarak kitaplaşmıştır. Bir dağ köyünde doğan, dünyadan haberi olmayan bir çocuğun, suya düşen tahta gibi sağa sola çarparak sürüklenirken, yaşamının yönünü nasıl değiştirip de yeni bir yaşantıya kavuştuğu anlatılıyor.

Birinci Bölüm: Hüseyin’in avare yaşam mücadelesidir. Bu bölüm, belki basit bir yaşam öyküsü gibi görülebilir ama aslında dibi delik tekneyi tek kürekle yüzdürmeye çalışan bir yaşantının fotoğrafıdır. İkinci ve Üçüncü Bölümler ise yabana atılacak gibi değillerdir!..

İkinci Bölüm: Almanya’da geçen beş yılın, yani özgür köleliğin yazılı belgesi olup, gördüğüm gerçeklerin, tutsak edilmiş beynimin uyurgezerlikten kurtulmasını nasıl sağladığı da bazı örneklerle anlatılmaktadır.

Üçüncü Bölüm: Seçilen hedef için kararlı olarak İstanbul’a dönüp; azimle, inanarak ve çetin mücadeleyle yapılmış olan ve başarıdan başarıya koşan örnek alınacak çalışmanın yazılı belgesidir. Kitapta anlatılan yaşantı ve başarılar, abartı olmadan aynen yansıtılmıştır. Umarım ki okuyanlara faydalı olur!..

H. Esat Yavuztürk

Henüz ürüne yorum yapılmamıştır. İlk sen yorum yapmak ister misin ?