Şifalı Bitkiler Ve Şifalı Reçeteler 40 %

Şifalı Bitkiler Ve Şifalı Reçeteler

151.20 TL 252.00 TL
  • Sayfa Sayısı : 408
  • Kağıt Kalitesi : Enzo
  • Ebatlar : 13.5 x 21 x 1.7
  • Barkodu : 9786254076732

Tarihin çok eski çağlarından beri, dünyanın hemen hemen her yerinde, insanlar bitkilerle çeşitli nedelerden dolayı ilgilenmişlerdir. İnsanlar hangi bitkilerin besin maddesi olabileceğini, hangilerinin tıbbi ve zehirli olduklarını, hangi ağaçların odununun inşaat veya silah yapımına elverişli olduğunu zamanla öğrenmişlerdir.

Bitkilerin tedavi amacıyla kullanımı da insanlık tarihi kadar eskidir. M.Ö 3000 yıl öncesine kadarki kayıtlar insanların o zamanlardan beri çeşitli bitkileri tedavi amacıyla kullandığını göstermektedir.

Tıbbi bitkilerle uğraşanlar bitkilerin kullanımına göre bitkinin adını ve kullanıldığı hastalığı yazarak bir sınıflandırma yapmışlardır. Yüzyıllar boyunca denenen ve gözlemlenen maddeler dikkatle kaydedilmiş ve bu kayıtlar nesilden nesile aktarılarak günümüze kadar ulaştırılmıştır.

Şifalı Bitkiler ve Şifalı Reçeteler kitabı ile hem hastalıkların tedavisinde yaygın olarak kullanılan bitkileri tanıyacaksınız hem de birçok hastalık için hazırlanmış bitkisel reçetelere sahip olacaksınız.

Sağlıklı günlerde okumanız dileğiyle sizlere bu eseri takdim etmekten mutluluk duyarız.

Henüz ürüne yorum yapılmamıştır. İlk sen yorum yapmak ister misin ?