Pasaklı Aşk 25 %

Pasaklı Aşk

197.25 TL 263.00 TL
  • Sayfa Sayısı : 427
  • Kağıt Kalitesi : Enzo
  • Ebatlar : 13.5 x 21 x 2.41
  • Barkodu : 9786254075193

Geçmişten geleceğe bu bereketli ve dertli topraklar, üzerinde taşıdıklarının sevinçleriyle, hüzünleriyle, aşkları ve yasam kavgalarıyla insanı şah damarından yakalar. Dünyanın hiç bir yeri yoktur ki, bir çoban kavalının nefesi, ırgat terinin nemi, sevdalı bir kalbin buğusu, al yazmalı yârin kokusu adamın yüreğine bu denli işlesin. Aşk gönül kapısında bekler, buyur edilince gitmek bilmezmiş. Gablan Ağa çıkışı olmayan aşkı için nelerden vazgeçebilecek, nelere karşı koyabilecektir. Bu tutkulu ve bir o kadar da taşlı aşk yolunda neler yaşayacaktır. Ağalığı, ailesi, maiyeti ve gururuyla savaşın öyküsü Pasaklı Aşk.

Farklı kültür ve çıkar gruplarının ustaca harmanlandığı roman, aşk temelinde, arkasına dönemin siyasi gerginlik ve istikrarsızlığını da alarak olağanüstü gerçekçi bir anlatımla kahramanların çatışmalarını, içsel savaşımları, yoksulluğu, sevdayı, korkuyu okuyucuya soluksuz hissettiriyor. Ayrıntılı ve dönemsel doğa, mekân ve karakter tasvirleri, ince örülmüş kişi analizleri, tarihi dokuların ideal aktarımı, muntazam hikâye kurgusu, psikolojik ritmi eseri mükemmel kılıyor. Gerçekten yaşamış şahsiyetlerin ve gerçek olayların paylaşımı ekstra bir lezzet katıyor. Roman her ne kadar Anadolu’nun bağrında geçiyorsa da mistik, felsefi ve dünyevi fikirleri romanı evrensel bir boyut üzerine taşıyor. Dünya çapında düşünür ve yazarların söz ve eserlerinin paylaşımı yazarın bilgi birikimi ve derinliği üzerinde saygınlık kazandırıyor.

Deneme türünde yazdığı kitapları ile tanımış olduğumuz Talat Özyürek, bu kez başarılı bir eser olan ‘’Pasaklı Aşk’’ Romanı ile edebiyat dünyasında karşımıza çıkıyor.

Murat Kıraç

Henüz ürüne yorum yapılmamıştır. İlk sen yorum yapmak ister misin ?