Konversiyon Histeri 25 %

Konversiyon Histeri

15.00 TL 20.00 TL
  • Sayfa Sayısı : 179
  • Kağıt Kalitesi : Enzo
  • Ebatlar : 13.5 x 21 x 1.01
  • Barkodu : 9786052499092

İnsanı ruhsal derinliğiyle, insan ilişkilerini toplumsal-dönemsel boyutlarıyla işlemesiyle, çoklu ve karmaşık olayların uzun bir zaman dilimine sistematik dağılımıyla, içerdiği dramatik çelişki ve çatışmaların yoğunluğu ve çarpıcılığıyla dikkat çekiyor.
Roman kahramanının geçmişte çevresince anlaşılmayan bir ruh hali içerisinde nasıl semptomlara sahip olduğunu, konversiyon histerinin onu yaşamının evrelerindeki ortamlarda nasıl yakaladığını anlaması yaşadığı bir olayla olur. Yaşam çizgisindeki aynalar yetişkinlik haline kadar yansıyan silsileler halinde sahneler sunarak ortaya çıkar. Çevresindeki ilişkilerde hiperbolik yansımaların çeşitli yüzlerine tanık olur. İnsan ruhundaki narsist, paranoyak yanları hiperbolik bir yansımada bulur. Bazen yaşadığı acı gerçekliklerden uzaklaşmak için dissosiyatif fügü andıran kaçışlar yaşar ama ona elini uzatan bir dostluktan da yoksun sayılmaz.

Uzun yıllar yaşamını paylaştığı yakınlarının kaybı ruhunu yaralasa da dayanacağı şeylerin ne olduğunu bilir. İçinde bulunduğu yaşamın soğuk ve sert yüzü yakasını bırakmak istemezken o nadir zamanların dostluklarına sığınmak ister fakat onların bir kısmı hiperbolik eğrilerde kaybolur.

Henüz ürüne yorum yapılmamıştır. İlk sen yorum yapmak ister misin ?