Din Ve Felsefe İlişkisi 25 %

Din Ve Felsefe İlişkisi

86.25 TL 115.00 TL
  • Sayfa Sayısı : 144
  • Kağıt Kalitesi : enzo
  • Ebatlar : 13.5 x 21 x 0.81
  • Barkodu : 9786253685119

Tarihsel bir din ve felsefe incelemesine hazır mısınız? "İbn Rüşd tarafından kaleme alınmış bu eser din ve felsefe alanına ışık tutan bir eserdir. Bu kitap, felsefenin sadece Yaratıcı´ya rehberlik etmek için varoluşu araştırmakla sınırlı olmadığını ortaya koyuyor. Yaratılışın bilgisinin, yaratılanın bilgisi aracılığıyla Yaratıcının daha iyi anlaşılmasına nasıl yardımcı olduğunu keşfedin.
Kutsal metinlerin, özellikle Kur´an´ın, yaratılışı gözlemlemeye ve üzerinde düşünmeye nasıl teşvik ettiğini öğrenin. Bu eser, Kur´an ayetlerinden alıntılarla, Yasa´nın yaratılışı akılla gözlemlemeyi nasıl zorunlu kıldığını ve bu gözlemlerin ancak derin bir akıl yoluyla nasıl yapılması gerektiğini detaylı bir şekilde ele alıyor.
Eğer İslam felsefesinin ve teolojisinin derinliklerine dalmak, İbn Rüşd´ün görüşlerini ve onun kutsal metinlerle olan ilişkisini anlamak istiyorsanız, bu kitap tam size göre. Hem akademik bir perspektif sunan hem de genel okuyucuya hitap eden bu eser, İslam dünyasının bu büyük filozofunun düşüncelerini yakından tanımanızı sağlayacak. Felsefe ve teoloji arasındaki bu benzersiz yolculuğa katılın ve İbn Rüşd´ün aydınlatıcı düşünceleriyle tanışın!

Henüz ürüne yorum yapılmamıştır. İlk sen yorum yapmak ister misin ?