Genel İşletme İlkeler Ve İşlevler (2. Baskı) (İkinci El) 53 %

Genel İşletme İlkeler Ve İşlevler (2. Baskı) (İkinci El)

14.00 TL 30.00 TL
  • Sayfa Sayısı : 392
  • Kağıt Kalitesi : 1. Hamur
  • Ebatlar : 19.5 x 24 x 2
  • Barkodu : 12300011783

Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
İşletme bölümlerinde genel işletme, işletmeciliğe giriş, işletme fonksiyonları ya da işlevleri, işletmecilik bilgisi gibi farklı adlarla anılan dersler, öğrenciyi daha sonra alacağı bölüm dersleri için hazırlayan, işletme eğitiminin genel bir resmini çizen, öğrencinin işletmelerde yerine getirilen işleri ve işlevleri anlayabileceği, alanla da ilk kez tanışacağı derslerdir. Genellikle işletme bölümleri dışında iktisat, maliye, çalışma ekonomisi, endüstri mühendisliği gibi bölümlerde de öğrenciler işletmecilik kavramlarıyla tanışacakları, genel ilke ve işlevlerini öğrenebilecekleri dersler alırlar.

Bu kitap da bu amaçları karşılayabilmek amacı ile hazırlanmıştır. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Genel İşletme dersine giren öğretim üyelerinin birikimleriyle tasarlanan ve hazırlanan bu kitap ilk baskı olup, diğer basımlarda öneriler ve diğer geribildirimler çerçevesinde güncellenecektir. Kitapta örnekler, örnek olaylar, araştırma ödevleri ile öğrencinin işletmelerin dünyası ile biraz daha yakınlaşması sağlanmaya çalışılmıştır.

Öğrencilerin bu kitaptan sağlayacağı faydayı artırmak için, kitabın okunmasını sınav öncesi birkaç güne sıkıştırmamaları ve kitabın işlendiği ders saatinden önce ilgili bölümleri okumaları önerilir. Kitaptaki örnek olaylar, izlenmesi ve incelenmesi önerilen web sayfaları ve videolar, araştırma projeleri kuramsal bilgilerin uygulama ile uyumlaştırılmasında öğrencilere önemli fayda sağlayacaktır. Dolayısıyla kitabın ana metni dışındaki bu kısımların okunması ve önerilen çalışmaların yapılması elinizdeki kitaptan en iyi şekilde yararlanılması için önemlidir.

Henüz ürüne yorum yapılmamıştır. İlk sen yorum yapmak ister misin ?