Emekçinin El Kitabı 25 %

Emekçinin El Kitabı

10.50 TL 14.00 TL
  • Sayfa Sayısı : 131
  • Kağıt Kalitesi : Enzo
  • Ebatlar : 13.5 x 21 x 1.3
  • Barkodu : 9786052493793

Kişisel çıkar ve din bezirgânları ´emekçilerin mantığını paslı çemberle tutsak ettikleri´ için ki, bu kandırılan insanlar asırlardır gölge tutmaya çalışıyorlar. Gerçekleri gören aydınlar kalemiyle, diliyle ve politik uğraşlarıyla emekçi halka ulaşamamışlardır. Bu küçük kitapta karıncayı incitmeden; emekçilerin nasıl uyutulduğu kendi yaşantılarından basit örneklerle anlatılıp, gözünü kapatan perdenin kaldırılmasına çalışılıyor.

İnanç konusunda, İslam dini teğet geçilip; Hıristiyanlık daha detaylı ve gelişmeler kaynağından anlatılmaya çalışılıyor. Kitabın sonunda da, Tanrının bir ´kutsal inanç´ olduğu bazı yazarların yapıtlarında aynen yansıtılıyor. Bu nedenle de ´Deizm´in kapısı açılıp, Sosyalizm´in kökü sulanıyor.´ Yani, Karl Marx ile Friedrich Nietzsch birleşip emekçi Osman´ın sofrasını kuruyorlar. Bu gerçeğin, özellikle okuyanların kendi mantığı ile kabul etmesi öneriliyor.

´Uyuyan Bu Dev´ uyandığı zaman bu gücün önüne hiçbir kuvvetin geçemeyeceği vurgulanıyor. Bu küçük kitap da bu maksatla yazılmıştır.

Umarım okuyanlara faydalı olur.

Henüz ürüne yorum yapılmamıştır. İlk sen yorum yapmak ister misin ?