Cambazhane Köpeği Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) 50 %

Cambazhane Köpeği Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş)

3.00 TL 6.00 TL
  • Sayfa Sayısı : 120
  • Kağıt Kalitesi : Enzo
  • Ebatlar : 13.5 x 19.5 x 1
  • Barkodu : 9786052498354

Tulagi Limanı’nda heyecan dolu bir bekleyiş vardı. Çünkü Makambo buharlı gemisi, Avustralya seferine çıktığında pek çok adaya uğradığı gibi Tulagi Limanı’na da mutlaka uğrardı. Ayda bir limana uğrayan gemi herkese bir bayram coşkusu hissettirirdi. Gemi gelince herkese yapacak bir iş muhakkak çıkardı. Gemi ile gelen insanları ve bavullarını taşıyarak limandaki işçiler oldukça iyi para kazanırlardı.
Makambo Gemisi, limandaki işini bitirip ayrılacağı akşam, Ojeni adlı bir zenci köle gemisi de limandaydı. Geminin kaptanı Kellar, ada komiserini ziyaret etmek için adaya çıkmıştı. Geri döndüğünde ise gemideki kölelere bekçilik yapan köpeği Michael ’i karada unutmuştu.
Köpeğinin gemide olmadığını gece yarısına doğru gördü. Onun için oldukça kıymetli olan köpeğini bulmak için yeniden karaya çıktı. Yanına aldığı bir kaç adamı ile limanı boydan boya arayarak köpeği Michael’i bulmaya çalıştı. Gece yarısı olmuştu. Kaptan ve adamları limanın her yerini aramışlardı ama Michael’i bulamadılar. Sanki yer yarılmış, Michael içine girmişti.

Henüz ürüne yorum yapılmamıştır. İlk sen yorum yapmak ister misin ?