Büyücü Kaytek (Dorlion Gençlik Klasikleri) 40 %

Büyücü Kaytek (Dorlion Gençlik Klasikleri)

123.00 TL 205.00 TL
  • Sayfa Sayısı : 312
  • Kağıt Kalitesi : enzo
  • Ebatlar : 13.5 x 21 x 1.76
  • Barkodu : 9786254191596

Kaytek, yaramaz bir öğrenci. Sabırsız, çabuk öfkelenen, en küçük bir kışkırtmada bela çıkaran, her şeyden çabucak sıkılan, iyi arkadaşı olmayan bir çocuk. Eğlenceli, zor ve büyülü şeylere bayılıyor. Bir gün büyü yaparak geçeği değiştirebildiğini keşfediyor. O günden sonra, sıradan bir çocuk görünümünde güçlü bir sihirbaz olarak ikili bir hayat yaşamaya başlıyor. Yeni gücünü, okulunda ve mahallesinde tuhaf olaylara neden olmak için kullanarak çok eğleniyor. Ancak hızla artan güçleri bir gün Varşova şehrinde büyük bir karmaşaya neden oluyor. Büyük bir hayal kırıklığına uğrayarak ülkeyi terk eder ve benzersiz yeteneklerinin boyutlarını ve sonuçlarını arayarak dünyayı dolaşır.
Kaytek bunu yaparken hep tek başınadır. Çünkü büyü sanatını öğrenebileceği, içinde bilge tavsiyeler veren öğretmenlerin olduğu ‘Hogwarts’ gibi bir okula gitmiyor. Etrafında ona yardımcı olacak hiç kimse yok. Gücünün sınırlarını tek başına keşfediyor ve o gücü kullanmanın yarattığı sorunları da yine tek başına göğüslüyor.
En son durağında, Harry Potter’ın durduğu ‘büyücü çocuklar yolu’nun temelini atan Büyücü Kaytek, çocukların, yetişkinlerin sınırsız kontrolünden kurtulup, kendi istediği gibi tasarladığı bir dünyada yaşama hayalini konu alan bir hikâye.
Bunun da ötesinde, Büyücü Kaytek, biz yetişkinlere, çocukların da birer birey olduğunu, kendi sorumlulukları, hatıraları, acıları ve sorunları olduğunu, onları daha çok dinlememiz ve en önemlisi de onlara daha çok güvenmemiz gerektiğini anlatan bir hikâye.
Kendini çocuklara adamış bir pedagog olan Janusz Korczak tarafından yazılan bu güzel hikâyeyi çocuklarınızla birlikte okumanızı tavsiye ederiz.

Henüz ürüne yorum yapılmamıştır. İlk sen yorum yapmak ister misin ?