Bir Fahişenin Anıları  Fanny Nin Fahişeliğe Uzanan Öyküsü 25 %

Bir Fahişenin Anıları  Fanny Nin Fahişeliğe Uzanan Öyküsü

86.25 TL 115.00 TL
  • Sayfa Sayısı : 144
  • Kağıt Kalitesi : enzo
  • Ebatlar : 13.5 x 21 x 0.81
  • Barkodu : 9786254190988

Cleland´ın son derece eğlenceli kitabı, İngiliz kurgusunda benzersiz bir yere sahip olan bir erotik film klasiğidir. İngilizce´nin en ünlü erotik romanı olan “Bir Fahişenin Anıları” yaygın olarak Fanny Hill olarak bilinir.
Hayat çizgisi, Fanny’i bambaşka serüvenlere sürüklerken, hayatından çalıp götürdükleri ve getirdikleri Fanny’ i değiştirecek, olgunlaştıracaktır.
Fanny fahişeliğe düşüyor. Ardından saygınlık kazanıyor! Cinsel maceralarının bol ve açık ayrıntılarıyla canlı şekilde renklendirilen bir itiraf şeklini alıyor.
Yazar, John Clealand bu eseri için; ´savunmayı küçümsediğim ve Ruhumdan gömülmesini ve unutulmasını dilediğim bir kitap´ demiştir. Kitap ilk ortaya çıktığı zaman, eleştirmenler tarafından "rezil" ve "zehirli" roman olarak görüldü. Ancak o zamandan beri basımların, uyarlamaların ve çevirilerin çoğalması, yalnızca “skandal” romanın popülaritesini değil, aynı zamanda kitabın edebi değerini de gösteriyor. Canlı bir metafor kullanımı ve bazı tuhaf ahlaki yanlarla anlatılan, Fanny Hill´in Londra fahişesi olarak çekiciliğini asla ortadan kaldırmaz. Hikâyesi onu on sekizinci yüzyıl edebiyatının büyük kadın kahramanları arasına yerleştirir.
John Clealand’ın cesur kaleminden “Bir Fahişenin Anıları” önyargıları sorgulatacak, bambaşka bir dünyaya bakış açısı sağlayacak bir eser.

Henüz ürüne yorum yapılmamıştır. İlk sen yorum yapmak ister misin ?