Bir Deli Kızın Hatıra Defteri Unutturmadıklarımız Serisi 40 %

Bir Deli Kızın Hatıra Defteri Unutturmadıklarımız Serisi

145.20 TL 242.00 TL
  • Sayfa Sayısı : 392
  • Kağıt Kalitesi : enzo
  • Ebatlar : 13.5 x 21 x 2.22
  • Barkodu : 9786253741532

İskender Fahrettin Sertelli: (1892-1943) Yazar, yayıncı
Türk edebiyatının gelişimi için onlarca eser ortaya koyarak Milli Kütüphanenin zenginleşmesini sağlamış üretken bir yazardır. Eminönü Halkevi bünyesinde yürüttüğü faaliyetlerle Türk toplumuna kendi imkânlarıyla fayda sağlamayı şiar edinmiş ve çıkarmış olduğu çocuk dergileri, çocuk romanları ve hikâyeleriyle çocuk gelişiminin önemine defalarca vurgu yapmıştır.
İskender Fahrettin; kendi döneminde oldukça tanınan, popülaritesi yüksek ve gerek okuyucu kitlesi gerekse edebiyat ve sanat dünyasından birçok kişinin saygısını ve sevgisini kazanabilmiş bir muharrirdir. Ancak ölümünden itibaren sahip olduğu bu özellikler, şaşırtıcı bir şekilde sanki kendisinden alınmışçasına yok olmuştur. Türk edebiyatı içerisinde en çok eser üreten yazarlardan biridir. Çünkü onun eserleri estetik birer roman olmaktan ziyade popüler roman türünde oldukları için kaleme alınması kolaydır.
Dorlion Yayınları olarak 1943 yılındaki orijinal baskısını sadeleştirerek ve yeniden düzenleyerek hazırladığımız bu değerli çalışmayı yeni kuşak okurlarla buluşturmaktan mutluyuz.

Henüz ürüne yorum yapılmamıştır. İlk sen yorum yapmak ister misin ?