Mutluluğun Fethi 50 %

Mutluluğun Fethi

10.00 TL 20.00 TL
  • Sayfa Sayısı : 248
  • Kağıt Kalitesi : Enzo
  • Ebatlar : 13.5 x 21 x 2
  • Barkodu : 9786254070815


Hırsla, para arzusuyla yahut geçici heveslerin azgınlığıyla büyülenmiş olan çağdaşlarımızın çoğu, mutluluğa giden yoldan çok uzaklara sapıyorlar. Sahip oldukları şeyi arıyorlar ve aradıkları şeyi asla bulamıyorlar. Mutluluk; sükûnette ve basit yaşamda; bedeni sağlıklı, zekâyı sağlam ve doğru kılan çalışmada; düzen içinde hareket etmeye dayanan gerçek dinlenmede ve hayatın derin yasalarına itaat etmede; arkadaşlığın ve ailenin mutluluğunu mümkün kılan ılımlı, sakin ve sarsıntısız yaşamda; doğayla canlandırıcı birliktelikte; sanattan, edebiyattan, tarihten, felsefeden, bilimden büyülenmede…

Paraya, ihtirasa, geçici heveslere bağımlılık asla mutluluk getirmez: Aşağılanmış şeylerden kurtulmuş güçte ve fikirde buluruz onu. Mutlu olmak için, kelimenin tam anlamıyla dolu bir insan olmak gerekir ve bu yeterlidir. Bu kitabın başlığı, hayatın kendinizi kendinizle sürekli olarak eğitmekten ibaret olduğunu ima ederek “İnsan olma sanatı üzerine bir deneme de olabilirdi.”


Ünlü Fransız eğitimci ve filozof Jules Payot, bu eserinde de yine mutlu olmanın formülleri üzerinde düşünmeyi sağlıyor. İnsanların çalışma hayatında olduğu kadar özel hayatında da dikkat etmesi gereken detaylara örneklerle yön veriyor.

Mutluluğun Fethi Jules Payot tarafından 20. Yüzyılın başlarında kaleme alınmış bir kişisel gelişim kitabıdır. Yazar mutluluğu elde etmenin yolunu, çok uzaklarda aramadan, kendinizi tanımaktan geçtiğini, sizi yoran aldatıcı duygu ve düşüncelerden kaçınmak olduğunu, kurtuluşun iç huzurda, sağlıkta ve sadelikte olduğunu vurgular.

Kitabı okurken tüm olumsuz duygularınızdan ve düşüncelerinizden sıyrıldığınızı, mutluluğun kendi içinizde olduğunu fark edeceksiniz.
Bu kitabı okurlarımıza sunmaktan mutluluk duyarız.
Dorlion Yayınları

Henüz ürüne yorum yapılmamıştır. İlk sen yorum yapmak ister misin ?